Masaż twarzy – to doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie pięknego wyglądu twarzy, na która zwraca się najwięcej uwagi.

Sprawia on, że nasza skóra jest lepiej dotleniona, jednocześnie martwy naskórek zostaje usunięty, przez co skóra lepiej oddycha a działanie kosmetyków jest skuteczniejsze. Masaż ten oddziałuje doskonale na samopoczucie, likwiduje napięcie, pomaga na długo zachować sprężystość mięśni i elastyczność skóry.

Masaż twarzy jest jednym z najbardziej precyzyjnych masaży, które można wykonać, zarówno w celach leczniczych, relaksacyjnych jak i pielęgnacyjnych. Stanowi on ważny element holistycznego systemu medycyny naturalnej. Systematycznie wykonywany, najlepiej w seriach, poprawia stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji, przykurczone mięśnie, zmarszczki stają się mniej widoczne, a rysy łagodnieją. Masaż twarzy jest dobrodziejstwem dla skóry, bo usprawnia w niej krążenie krwi i relaksuje mięśnie, likwiduje zastoje limfy i obrzęki. Twarz dobrze wygląda wtedy, gdy jest odprężona i zrelaksowana.

Ajurwedyjski masaż twarzy Mukhabhyanga

To jedna z metod na usunięcie toksyn z organizmu. Według Ayurwedy, przyczyną chorób a przez to niezdrowego wyglądu, są zalegające toksyny. Kiedy zostaną usunięte, organizm będzie prawidłowo funkcjonował, co uwidoczni również promienna cera. Poprzez masaż i stymulację punktów twarzy, usprawnia się i pobudza krążenie płynów ustrojowych. Masaż ten bardzo dobrze dotlenia i oczyszcza skórę, jej poszczególne warstwy stają się bardziej elastyczne, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu, a twarz nabiera pięknego wyglądu.

Każdy uważny dotyk odżywia ciało, również twarz, odpręża ją, uspokaja, a to wystarczy by każdego dnia stawała się coraz piękniejsza.