Masaż Shirodhara

SHIRODHARA – masaż na „3oko”

Jest to masaż stymulujący punkt pomiędzy brwiami, zwany „trzecie ok”, „oko wewnętrzne”. Bardzo ważny ajurwedyjski masaż, mocno odprężający. Umożliwia głęboki relaks, osiągnięcie wewnętrznego spokoju i wyciszenia. Poprawia pamięć, wyostrza koncentrację, usuwa zaburzenia układu nerwowego, wzroku i słuchu. Jest to terapia na pozbycie się bólów głowy, zapalenia zatok, bezsenności. Działa także wzmacniająco i odżywczo na skórę głowy i włosy.

Na czym polega ten masaż?

Według Ajurwedy, głowa jest kluczową częścią naszego ciała. To tutaj jest centrum sterowania – mózg. Dlatego właśnie, jest to tak ważny zabieg.. Większość chorób, ma swój początek w głowie, przyczyną większości chorób jest brak równowagi umysłu. Jego zastosowanie jest bardzo pomocne przy problemach natury emocjonalnej takich jak: niepokój, strach, niepewność, frustracja, depresja, oraz wszelkie reakcje psychosomatyczne.

Wyjątkowość tego zabiegu, polega na udziale ciepłego oleju ajurwedyjskiego, który delikatnie wylewa się na czoło pacjenta, wprowadzając go w relaksujący nastrój. Zabieg powinien trwać od 30 do 60 minut, w zależności od kondycji pacjenta oraz jego typu osobowości. Olej ziołowy wylewany na głowę, stymuluje określone ośrodki w mózgu oraz system nerwowy. Naukowcy udowodnili ,że Shirodhara wpływa blokująco na wydzielanie adrenaliny – hormonu stresu. Zabieg ten to rytuał, luksus dla ciała i ducha.