Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny, to cudowny sposób na odprężenie ciała, ma on przede wszystkim służyć wyciszeniu, uwolnieniu od stresów dnia codziennego i uspokojeniu myśli.

Wyróżnia się wiele rodzajów masaży relaksacyjnych, które wywodzą się z różnych kultur, są wykonywane różnymi technikami i i obejmują różne części ciała, mają jednak wiele punktów wspólnych. Stosuje się je aby odprężyć ciało, a co za tym idzie zrelaksować umysł. Masaż ten wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, przyspiesza przemianę materii, zmniejsza bóle mięśniowe, usprawnia krążenie krwi i stymuluje pracę układu limfatycznego, dzięki czemu organizm pozbywa się szybciej toksyn, co wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Usprawnia również pracę płuc, poprawia trawienie i wspomaga pracę nerek.

To zabieg, który pomaga rozładować stres i zregenerować siły. Najlepszy efekt daje seria kilku masaży, ale pojedynczy zabieg również ma działanie odprężające i wyciszające.

Jak wykonuję masaż relaksacyjny?

Ważne jest stworzenie odpowiedniego nastroju podczas masażu – świece, aromatyczne olejki, muzyka relaksacyjna, sprawią, że będzie to niezapomniany rytuał. Masaż relaksacyjny, który proponuję, to połączenie technik z masażu klasycznego, hawajskiego, ayurwedyjskiego, aromaterapii i dżwiękoterapii. Zabieg jest odpowiednio dobrany do potrzeb indywidualnych klienta. Za każdym razem może wyglądać
inaczej, bo nasze potrzeby zmieniają się każdego dnia.

Wpływ masażu relaksacyjnego na nasz organizm jest nieoceniony. Nie musisz nic robić, wystarczy że przyjdziesz na masaż i odpręzysz ciało.