Masaż Ayurwedyjski

Czym jest Ayurweda?

Ayurweda – wiedza o życiu, to staroindyjska nauka, system holistyczny, leczniczy i filozoficzny. Zgodnie z założeniem Ayurwedy za wszelkie dolegliwości ciała i umysłu odpowiadają zaburzenia w przepływach energii w naszym organizmie.

Zgodnie z założeniem Ayurwedy za wszelkie dolegliwości ciała i umysłu odpowiadają zaburzenia w przepływach energii w naszym organizmie.

Na czym polega Masaż Ayurwedyjski?

Żeby przywrócić witalność należy wyrównać energię, zharmonizować jej przepływ. Służy temu między innymi masaż Ayurwedyjski. Według Ayurwedy masaż oznacza interakcje, bowiem w każdej części ciała pod wpływem dotyku następuje zmiana. Masaż Ayurwedyjski Abhyanga to masaż całego ciała z użyciem ziołowych, ciepłych olejów. Przynosi on ogromne korzyści, wspomaga leczenie różnych chorób, wzmacnia system odpornościowy, rozluźnia mięśnie, dodaje energii i obniża poziom stresu. Działa antydepresyjnie, odżywia skórę, dotlenia organizm, poprawia samopoczucie i koncentrację. Głównym założeniem Ayurwedy jest fakt, że organizm człowieka funkcjonuje prawidłowo tylko wtedy, kiedy dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne są w równowadze. Masaż Ayurwedyjski ma za zadanie pomóc zachować tę duchowo- fizyczną równowagę w organizmie.